Флорида взе първия мач в битката за Купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс спечели с 3:0 срещу тима на Едмънтън Ойлърс в първия мач на финала в тазгодишното издание на Купа “Стенли”.

Победителите вкараха по един гол във всяка една от трите части. Резултатът откри Картър Върхеги само 3 минути и 59 секунди след началото.

Евън Родригес даде мощен старт и на втората третина, разписвайки се само 2 минути и 55 секунди след иткриването ѝ.

Еету Луостаринен заби третия гол пет секунди преди финалната сирена.

Основна заслуга за успеха имаше стражът на “пантерите” Сергей Бобровски, който отрази всичките 32 удара към собствената си врата.

Вторият мач от серията е след по-малко от 48 часа на 11-ти юни (вторник) от 3:00 часа българско време.

Флорида за втора поредна година стига до големия финал в НХЛ, като през миналата 2023 г. загубиха от Вегас Голдън Найтс с 1-4. “Рицарите” от своя страна останаха далеч от защитата на титлата, като отпаднаха още в първия кръг на плейофите, губейки серията от Далас Старс с 3-4.