Едмънтън е на само победа от финала за купа "Стенли"

Отборът на Едмънтън Ойлърс записа успех с 3:1 (1:0 2:0 0:1) в гостуването си на тима на Далас Старс от финалния плейоф в Западната конференция на НХЛ. С успеха играчите, водени от треньора Крис Ноблак вече водят с 3-2 в серията и само на успех от участие в големия финал.

Победителите свършиха основната си работа през първите две третини, когато отбелязаха своите голове.

Два от тях бяха отбелязани от Райън Нюджънт-Хопкинс, който даде преднина на тима си в края на първата и началото на втората част.

Филип Броберг малко след него добави още едно попадение.

Уайът Джонстън се опита да върне интригата, като намали 5 минути и 51 секунди преди финалната сирена, но в крайна сметка до обрат не се стигна. Попадението бе десето за Джонстън в плейофите, като стана едва петият хокеист до 21 години в историята на НХЛ, който реализира двуцифрен брой голове след края на редовния сезон. Преди него това постижение бяха правили Сидни Кросби (15 гола през 2009 г.), Никита Кучеров (10 през 2015 г.), Патрик Кейн (10 през 2010 г.) и Евгени Малкин (10 през 2008 г.).

Шестият мач от серията е на 3-и юни (понеделник) от 3:00 часа българско време.