Софийските мечки със загуба в последните секунди на Балканската лига

Отборът по американски футбол Софийските мечки загуби с 24:28 от сръбския Кралево Роял Краунс в мач от Балканската лига.

На полувремето Кралево водеше с 20:18, а 80 секунди преди края Софийските мечки поведоха след 50-метров пас на куотърбека Христиан Чан към рисийвъра Емил Горянов.

За съжаление, 15 секунди преди края на двубоя на четвърти даун сърбите чрез подобен 50-метров пас в стил “Хейл Мери” спечелиха първи даун. Оттам те отбелязаха тъчдаун, а впоследствие и допълнителни две точки.

За да се класират на полуфиналите в Балканската лига Софийските мечки ще трябва да победят отбора от Нови Сад Уайлд Догс на 22 юни. Също така те зависят от развитието на друг мач и ще се надяват преди това Нови Сад да са вече загубили от Сараево Спартанс.