Миньор (Перник) загуби от дубъла на Левски, но вдигна титлата от Трета лига

Отборът на Миньор (Перник) допусна поражение с 1:2 от Левски II в мач от 36-ия кръг на Югозападна Трета лига. "Чуковете" откриха резултата след само пет минути игра, а в автор на гола се превърна Деян Христов. Талантите на "сините" изравниха в 14-ата минута чрез Борислав Рупанов, а в 33-ата минута Виктор Добрев донесе трите точки за столичани.

Минути след сблъсъка "чуковете" получиха своите златни медали от председателя на ЗС на БФС-София Антони Здравков, който връчи и купата на капитана на Миньор (Перник) Даниел Леонтиев.

28 Миньор (Перник) 1:2 Левски II

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата след само пет минути игра. Пореден гол за "чуковете" през този сезон заби опитния нападател Деян Христов.

Отговорът на "сините" бе почти моментален и в 14-ата минута Борислав Рупанов изравни резултата.

Три минути по-късно стражът на Левски Ивайло Крумов се намеси майсторски, отразявайки страхотен удар от фал на Александър Александров.

В 33-ата минута "сините" направиха пълен обрат. Стражът на домакините Калоян Божидаров направи груба грешка. Вратарят излезе неразчетено, а от тази неточност се възползва Виктор Добрев, който без проблеми прати кълбото в целта.

През цялата втора част "жълто-черните" се опитаха да пресират и да натиснат гостите от София, но играта им не се получи, а младите играчи на Левски се справиха и заслужено се поздравиха с трите точки.

МИНЬОР (ПЕРНИК) – ЛЕВСКИ II 1:2

1:0 Деян Христов (5)
1:1 Борислав Рупанов (14)
1:2 Виктор Добрев (33)

Стартови състави:

Миньор (Перник): 12. Калоян Божидаров, 8. Кристиян Слишков, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 20. Томас Добрев, 15. Калоян Радков, 5. Веселин Васев, 39. Михаел Орачев, 7. Александър Александров, 25. Дейвид Джоров, 26. Деян Христов

Левски II: 12. Ивайло Крумов, 4. Виктор Любенов, 5. Адриан Видинов, 3. Георги Русинов, 2. Дейвид Михалев, 8. Александър Божилов, 6. Никола Бандев, 11. Борислав Рупанов, 7. Георги Христанов, 10. Кристиан Белмустаков, 9. Виктор Добрев