Едмънтън се класира за финалната серия на Запад

Едмънтън Ойлърс е вторият финалист в Западната конференция на плейофите на НХЛ. Това стана ясно след успех с 3:2 (0:0 3:0 0:2) в последния седми мач от серията срещу Ванкувър Канъкс.

Първата част премина без голове. През втория период гостите отбелязаха три безответни попадения срещу Ванкувър. Коди Сеси, Зак Хаймън и Райън Нуджънт-Хопкинс отбелязаха по веднъж през втората третина. Третата част премина изцяло под диктовката на домакините, които успяха да намалят разликата в резултата до минимум благодарение на головете на Конър Гарланд и Филип Гронек, но Ванкувър така и не успя да изравни резултата.

В спор за място на големия финал Едмънтън Ойлърс ще спори с Далас Старс, който отстрани Колорадо Аваланч с 4-2. Първият мач е в утрешния 22-ри май (сряда).