Славия удари носителя на Купата и се върна в битката за ЛК

Славия спечели с 3:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) и доближи на три точки седмия в първенството ЦСКА 1948, който по-рано днес направи нулево реми с Арда (Кърджали). Така във втората група в efbet Лига става много интересно, като битката за "европейската" позиция, която праща на бараж за Лига на конференциите, се заплита.

"Белите" поведоха с гол на Тони Тасев в петата минута. В средата на първото полувреме Венцислав Керчев намери мрежата с глава. В 30-ата минута Мартин Секулич пропусна дузпа, но щастлив рикошет в краката на Мартин Георгиев отново прати топката при него и хърватинът отблизо я мушна зад Светослав Вуцов. В 78-ата минута Владимир Николов вкара страхотен гол след слалом покрай няколко защитници в жълто-черно. Трябва да се отбележи, че домакините бяха с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като Георги Търтов беше изгонен с директен червен картон преди почивката.

Гостите от Пловдив пък започнаха с голяма част от резервните си футболисти, като старши треньорът Душан Керкез, който днес не беше на пейката заради наказание, даде почивка на почти всички свои герои от финала за Купата на България с Лудогорец. Както е известно, "жълто-черните" взеха отличието и се класираха за предварителните кръгове на Лига Европа. Преди първия съдийски сигнал Ерол Дост от Славия получи специална фланелка с номер 100 от капитана на "белите" Галин Иванов, като и двамата бяха на резервната скамейка и не започнаха като титуляри в състава на Златомир Загорчич.

24 Славия 3:1 Ботев (Пловдив)

Мачът започна с лек натиск на домакините, който прерасна в бърз гол на Тони Тасев. Крилото на Славия завърши по отличен начин многоходова акция, след която вратарят Даниел Кайзер трябваше да вади топката от своята мрежа - 1:0 за "белите". Скоро след това полякът направи две бързи спасявания, дошли след негова грешка при изнасянето на топката с крака, когато Иван Минчев пробва бдителността му.

В 22-ата минута Славия достигна до втори гол. Софийският отбор направи къса комбинация след корнер отдясно на вратата на "канарчетата". Последва центриране към далечната греда, където Венцислав Керчев връхлетя и с глава направи безпомощен Даниел Кайзер - 2:0 за хората на Заги.

В 30-ата минута "канарчетата" показаха зъби. Нигерийското крило Кристиан Нвачукву проби отляво в наказателното поле на "белите", след което се строполи на терена след интервенция с Георги Търтов. Реферът Георги Давидов посочи бялата точка, а с изпълнението се зае Мартин Секулич. Последва удар на нападателя в гредата, но отбилата се топка рикошира в краката на Мартин Георгиев и отново попадна у Секулич. Последва изстрел под гредата и намаляване на резултата.

В 39-ата минута ситуацията на терена за славистите стана още по-неприятна, след като Давидов показа директен червен картон на Георги Търтов за нарушение срещу Кристиан Нвачукву, който отново се беше спуснал по левия фланг. Главният съдия прегледа ситуацията с ВАР преди да вземе своето решение. Изгонването на Търтов обаче не помогна на "канарчетата" да наложат доминация на игрището.

В началото на второто полувреме Виктор Генев порази вратата на пловдивския отбор с глава, но попадението беше отменено заради засада. В 67-ата минута на терена се появи капитанът на "белите" Галин Иванов, който моментално пробва мерника си от фаул. Бившият национал шутира силно и опасно от далечна дистанция, но Даниел Кайзер успя да избие топката в ъглов удар.

В 75-ата минута гръцкият бек на Ботев (Пловдив) Константинос Балоянис прати снаряд към рамката на Светослав Вуцов. Последният плонжира, но нямаше как да спре топката, която, за негов късмет, се отби в страничната греда. Така "канарчетата" пропуснаха да изравнят. Скоро след това Славия отбеляза трети гол. В 78-ата минута Владимир Николов направи забележителен пробив в наказателното поле на "жълто-черните", последва удар и 3:1 за столичани. "Точката" в срещата дойде след центриране на Укаки, при което топката се отклони в крака на Венцислав Керчев и се спря в гредата зад Вуцов.

Славия 3:1 Ботев (Пловдив)

1:0 Тони Тасев (5)
2:0 Венцислав Керчев (22)
2:1 Мартин Секулич (30)
3:1 Владимир Николов (78)

Стартовите състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 98. Георги Търтов, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 7. Денислав Александров, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов.

Ботев (Пловдив): 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев.