Латвия победи Словакия, Канада се справи с Швейцария в късните мачове от Световното по хокей

Отборът на Латвия запази минималните си шансове за класиране във фазата на директните елиминации на Световното първенство по хокей на лед в Чехия. Балтийците постигнаха победа след изпълнение на дузпи срещу тима на Словакия, който към момента заема четвъртото място в група “В”.

Срещата завърши при резултат 2:2 в редовното време. През първата третина Ралфс Фрейбергс даде аванс на латвийците, а през втората част не паднаха нови попадения. В заключителната част Мартин Поспишил и Петър Целарик осъществиха пълен обрат в полза на словаците, но минута и двадесет секунди преди сирената Оскарс Цибулскис възстанови равенството и прати двубоя в продължение.

В добавеното време съперниците не успяха да си отбележат и двубоят премина в етап на изпълнение на дузпи. Там Юрай Слафковски бе точен за Словакия, а от Латвия два пъти се разписа Данс Лочмелис.

В другия мач, който се игра по същото време отборът на Канада победи тима на Швейцария с 3:2, с което направи важна крачка към спечелването на първото място в група “А”.

Тук всичко се реши в рамките на редовното време, като “кленовите листа” два гола вкара Дилан Козънс и един добави Ник Пол, а за “кръстоносците” се разписаха по веднъж Кевин Фиала и Роман Льофел.

Програмата на турнира продължава в днешния 20-и май (понеделник) с нови четири мача. В група “А” ще видим от 17:20 часа българско време срещата между опашкарите Великобритания и Норвегия, а от 21:20 часа е мачът между Финландия и Дания. В група “В” ранният мач е между Швеция и Франция, а късният е между Казахстан и Полша.