Бърз обрат зарадва Левски на "Лаута"

Слушай на живо
Слушай на живо: Локомотив (Пловдив) - Левски

Левски постигна успех с 2:1 срещу Локомотив (Пловдив) в среща от първата шестица на efbet Лига. Мичи Нтело (10) беше точен за домакините, а Цунами (30) изравни с глава след центриране от корнер. Само три минути по-късно Рикардиньо (33) направи пълен обрата за "сините", с което и донесе успеха на своя отбор. Мачът на „Лаута“ противопостави съответно петия и четвъртия във временното класиране. Двубоят бе ръководен от Валентин Железов.

Колкото до значимостта на двубоя, той придоби съвсем различен вид след успеха на Ботев (Пловдив) в турнира за Купата на България. Преди дни „канарчетата“ взеха ценния трофей, с който си гарантираха участие в квалификационните кръгове на Лига Европа. Това обърка плановете на доста от челниците в първенството. Най-вече това са Левски и Локомотив (Пд), които вече нямат никакви шансове за участие в евротурнирите през следващата кампания и в момента играят за честта си.

28 Локомотив (Пловдив) 1:2 Левски

До последно, "сини" и "смърфове" се надяваха, че потенциално четвърто място ще им осигури и бараж за попадане в Лигата на конференциите.

Шампионският отбор на Локомотив (Пловдив) от 2004 година беше специален гост. Поводът бе 20 години от спечелването на титлата. Редица футболисти от този исторически сезон за "черно-белите", предвождани от Едуард Ераносян, се завърнаха отново на "Лаута". Те бяха уважени и бурно аплодирани преди началото на мача, като всеки един от тях получи плакет.

Срещата започна с опасен удар на Рикардиньо, който мина покрай дясната греда на вратата зад Кристиан Томов. В 10-ата минута Локомотив поведе в резултата с много добре организирана атака. Томов изрита топката в предни позиции към Димитър Илиев, който пък видя включването на Ангел Лясков в центъра на терена. Последва извеждащо подаване от защитника към набралия скорост Мичи Нтело, а за нападателя не бе никаква трудност да прати топката във вратата на Пламен Андреев.

При изпълнение на корнер в 30-ата минута Левски стигна до изравнителен гол. Евертон центрира в наказателното поле, където Цунами бе изпуснат от защитата на Локомотив и от близка дистанция прати топката с глава във вратата.

Много бързо столичани стигнаха до пълен обрат. Три минути след изравнителното попадение Рикардиньо излезе сам срещу вратаря Кристиан Томов след прекрасен разсичащ пас на Асен Митков и хладнокръвно го преодоля.

В края на първото полувреме удар на Марин Петков по земя беше блокиран от вратаря на Локомотив. В 47-ата минута Патрик-Габриел Галчев опита удар от далечна дистанция. Топката тупна коварно пред стража Томов, който не успя да я улови от първия път. Отново Галчев беше замесен в 63-ата минута, в която Марин Петков се впусна към наказателното поле и подаде към своя колега вдясно. Галчев стреля от движение, но право в Томов.

В 74-ата минута Димитър Илиев беше изпуснат в наказателното поле. Капитанът на Локомотив засече топката с глава, но и Пламен Андреев беше заел отлично своята позиция на голлинията и спаси. Четири минути по-късно Ван Дер Каап се размина с топката и възможността да отбележи след удар с глава на Цунами.

В края на мача влезлият от резервната скамейка Джавад Ел Джемили можеше да се разпише, но не намери очертанията на вратата.

ЛОКОМОТИВ - ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Мичи Нтело (9)
1:1 Цунами (30)

1:2 Рикардиньо (33)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 15. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 11. Петър Андреев, 9. Мичи Нтело;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 17. Евертон, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков;