Миньор мина и през Костинброд за победа №29 на Югозапад

Миньор спечели гостуването си на Костинброд с 3:1 в двубой от 35-ия кръг на Югозападната Трета лига. Точни за "чуковете" бяха Калоян Симеонов (4’), Деян Христов (72’) и Калоян Йосифов (90+3'), докато Калоян Бонев реализира единственото попадение за домакините в 76-ата минута. Мачът беше предаван на живо в Sportal.bg.

Това бе победа №29 за "жълто-черните" през този сезон, а от следващата кампания те ще бъдат част от Втора лига. Костинброд заема 15-ото място в класирането и до последно ще се бори за своето спасение.

Гостите откриха резултата още с първата си по-добра възможност пред противниковата врата. Купенов пусна страхотно извеждащо подаване към Калоян Симеонов, а той технично прехвърли Галев - 0:1.

В 12-ата минута Михаел Орачев беше изведен очи в очи със стража на Костинброд, но не успя да го преодолее. В средата на първото полувреме Калоян Радков шутира от далечно разстояние, но топката срещна десния страничен стълб.

В оставащото време до почивката нямаше повече попадения, въпреки че головите ситуации пред двете врати не липсваха.

Втората част започна равностойно, а в 60-ата минута удар на Калоян Бонев с глава премина на сантиметри от целта.

В 72-рата минута "жълто-черните" организираха добро нападение, на върха на което се оказа Деян Христов, който реализира и удвои преднината на своя тим.

Четвърт час преди края на срещата Калоян Бонев се извиси над всички при корнер и върна едно попадение.

В третата минута от добавеното време Калоян Йосифов беше изведен зад гърба на защитата на Костинброд, напредна с топката, премина покрай вратаря и оформи крайното 3:1.

КОСТИНБРОД 1:3 МИНЬОР

0:1 Калоян Симеонов (4)
0:2 Деян Христов (72)
1:2 Калоян Бонев (76)
1:3 Калоян Йосифов (90+3)

Стартови състави:

КОСТИНБРОД: 1. Валентин Галев, 13. Цветомир Тодоров, 3. Петьо Иванов, 6. Стефан Темелков, 2. Лъчезар Георгиев, 7. Георги Илиев, 70. Даниел Георгиев, 17. Александър Добчев, 14. Георги Божилов, 9. Димитър Владимиров, 16. Калоян Бонев;

МИНЬОР: 1. Даниел Леонтиев, 8. Кристиян Слишков, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 20. Томас Добрев, 15. Калоян Радков, 39. Михаел Орачев, 5. Веселин Васев, 14. Владислав Иванов, 26. Деян Христов, 17. Калоян Симеонов.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!