Ню Йорк спечели първия мач срещу Каролина

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс победи с 4:3 (3:0 0:0 1:2) тима на Каролина Хърикейнс в първа среща от втория кръг на плейофите на НХЛ и поведе с 1-0 в серията.

Нюйоркчани започнаха силно и поведоха след 2 минути и 46 секунди, когато гол вкара Мика Зибанеяд. Само минути по-късно обаче Джейкъб Славин изравни. До края на третината паднаха още два гола в полза на домакините, като първият от тях бе отбелязан отново от Зибанеяд след 10 минути и 5 секунди игра, а вторият от Винсънт Трочек три минути и половина преди сирената.

През втората част нови попадения не паднаха, като през нея преобладаваха единоборствата, а Джейкъб Труба и Адам Фокс от домакините получиха двуминутни наказания съответно заради изблъскване със стик и разсичане.

Заключителната третина предложи най-сериозна интрига, като 2 минути и 48 секунди след началото гостите от Каролина върнаха един гол чрез Мартин Нечас. Последните обаче не се възползваха от устрема си и около пет минути и половина по-късно съперниците от Ню Йорк си върнаха преднината от две попадения след като руският нападател Артемий Панарин се разписа. Крайният резултат бе оформен от Сет Джарвис минута и 45 секунди преди края.

Битката продължава в утрешния 7-и май (вторник) от 23:00 часа българско време с втория мач от серията.