Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Рен утежни положението на Метц

Метц пропусна да направи голяма крачка към оставането си в Лига 1. Тимът на Ласло Бьольони загуби с 2:3 у дома от Рен, въпреки че на два пъти повеждаше в резултата. В герой за гостите се превърна Арно Калимуендо с попадението си в 90-ата минута.

Метц излезе напред в 17-ата минута, когато Жорж Микаутадзе прехвърли технично Стив Манданда. В средата на първата част Амин Гуири стреля след центриране от левия фланг и с голяма доза късмет топката се озова в мрежата на домакините. Секунди преди почивката Папе Диало засече подаване на Микаутадзе и отново даде аванс на Метц.

Рен се активизира през второто полувреме и получи дузпа в 71-ата минута. Тя беше отсъдена за нарушение на Исмаел Траоре. Зад топката застана Бенжамен Буриго и с лекота преодоля Александре Укиджа. В добавеното време гостите измъкнаха победата след подаване на Бертуг Йълдъръм и хубав завършващ удар на Калимуендо.

В последните секунди на двубоя съдията Руди Буке показа червен картон на Микаутадзе.

Снимки: Imago