Синът на Йовов спря негативната серия на Левски II

Младото крило на Левски Кристиян Йовов, който е син на легендата на “сините” Христо Йовов, донесе победата с 3:2 на дублиращия тим на клуба при гостуването на Балкан (Ботевград) от 32-ия кръг на Югозападната Трета лига. 18-годишният футболист бе точен в 87-ата минута, след като преди това влезе на почивката, а талантите на столичани бяха пропилели два гола аванс. Тимът на Христо Арангелов поведе с два гола още до 12-ата минута. Дейвид Михалев (5`) и Преслав Бачев (12`), които подобно на Йовов-младши вече дебютираха в професионалния футбол, отбелязаха головете. За бранителя това бе първи гол за сезона, докато за нападателя е гол №10 в първенството и общо 15-и със синята фланелка в третото ниво на родния футбол.

След почивката Дейвид Йорданов (54`) и Валдемар Рашков (66`) възстановиха равенството на стадион “Христо Ботев” в Ботевград. Три минути преди края обаче Йовов отбеляза своето второ попадение за сезона, след като бе точен и при успеха с 4:2 срещу Оборище (Панагюрище) преди няколко седмици.

Интересното е, че крилото стана голмайстор на връстниците си до 18 години в турнира за Купата на БФС, където се разписа три пъти, но отборът му отпадна на полуфиналите от Септември (София) след победа с 2:0 в първи полуфинал, където Йовов вкара и двата гола, и загуба с 0:3 в реванша.

Успехът над Балкан прекъсна серията от две поредни загуби за тима на Арангелов, който бе загубил на “Герена” с 0:1 от Костинброд и 0:5 от Вихрен(Сандански) в последните два кръга на Югозападната Трета лига.

Левски II е на осма позиция с 43 точки, докато Балкан остана шести място с 45 точки.