Борнемут удължи негативната серия на Брайтън

Борнемут разби Брайтън с 3:0 и стигна до най-големия си точков актив във Висшата лига в историята си. “Черешките” са десети в класирането с 48 точки имат шанс да се борят за по-високо класиране до края на сезона.

Маркос Сенеси откри резултата в 13-ата минута след удар с глава. Енес Юнал започна като титуляр за първи път в Премиър Лийг и отбеляза първия си гол. Турчинът пропусна една добра възможност през първата част, но в 52-ата минута не сбърка и удвои аванса на домакините. Джъстин Клуйверт отбеляза третото попадение малко преди края след индивидуален пробив.

Брайтън отново разочарова с представянето си, както го прави през последните няколко седмици. “Чайките” създадоха много малко в предни позиции, а най-добрата им възможност бе удар на Симон Адингра, който бе отразен от Марк Травърс. За тима на Де Дзерби това е четвърта загуба в последните шест мача, в които тимът няма победа.