ЦСКА - София ликува след голово шоу и обрат в Кърджали, "червените" срещу Левски и Лудогорец в следващите два кръга

ЦСКА - София се върна на победния път в първенството след голово шоу и обрат над Арда в Кърджали. "Червените" спечелиха срещата с 3:2, като това бе двубой от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига. След него футболистите на Стамен Белчев се настаниха на второто място в класирането, измествайки направилия грешна стъпка срещу Пирин отбор на Черно море, и ще се изправят в люто дерби срещу Левски още в първия плейофен кръг между тимовете от първата шестица, а във втория им предстои визита на Лудогорец.

Иначе днес Юрген Матай откри за гостите още в 12-ата минута. "Сините" от Кърджали осъществиха обрат за 120 секунди с попадения на Борислав Цонев (19) и Станислав Иванов (21). "Червените" се вдигнаха през втората част и чрез голове на норвежците Тобиас Хайнц (59) и Улаус Скаршем (67) измъкнаха трите точки.

24 Арда (Кърджали) 2:3 ЦСКА - София

В 11-ката на "чрвените" втори пореден бе без Фернандо Каранга, който остана извън групата поради контузия. Аут от състава бе Асприля за сметка на Фаетон, който се завърна след изтърпяна санкция. Сред титулярите място намери и левият бек Санянг.

Домакините започнаха една идея по-активно и изпълниха няколко статични положения, но с тях не затрудниха Бусато. От своя страна "червените" показаха далеч по-добра активност. В 12-ата минута Вион центрира от корнер, Матай стреля с глава, топката се отклони в лявата греда и влетя в мрежата на Господинов.

Попадението не стъписа Арда и тимът от Кърджали бързо възстанови равенството. В 19-ата минута Офор свали с глава центриране отдясно на Лозев за Цонев, който се хвърли на шпагат и прониза Бусато.

Само 120 секунди по-късно домакините осъществиха опасен набег отляво. Офор надбяга Матай отляво след подаване от тъч и стреля от ъгъла на малкия пеналт, а Бусато изби. Топката попадна в Иванов, който без проблем реализира за светкавичния пълен обрат.

В 29-ата минута Скаршем пробва шут от границата на големия пеналт, но той не се получи добре и придоби голяма парабола, след което попадна в ръцете на Господинов. Две минути по-късно Вион се нагърби с изпълнение на фал пред наказателното поле на Арда и отправи коварен изстрел от малък ъгъл, а Господинов изби. Последва добавка на Линдсет, която рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

В 40-ата минута Хайнц отправи опасен шут, който след рикошет в крака на Стоев мина покрай десния страничен стълб. Три минути по-късно Санянг пробва удар, но той се получи като много добро подаване за Кареасо. Халфът пробва да се разпише атрактивно с пета, но не улучи топката.

Домакините отговориха с много опасна атака отдясно. Тя завърши с центриране към Цонев, който отправи шут от въздуха, но за късмет на Бусато топката бе в тялото му и той изби.

Секунди след началото на втората част Цонев отклони за Ел Мами, който пробва удар от въздуха, но го изпрати високо над вратата.

"Червените" отговориха светкавично с много опасно положение в 47-ата минута. Фаетон намери Кареасо в наказателното поле, който от своя страна върна за Хайнц, а норвежецът не уцели вратата след фронтален шут от 12-13 метра.

В следващите минути гостите продължиха да доминират на терена и в 58-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Това стана след центриране от корнер и разбъркване. Топката попадна в Хайнц, който стреля, но ударът не стигна до вратата, а последваха два рикошета, след което се върна в норвежеца. При втория си опит той бе далеч по-точен и простреля Господинов.

Попадението съвсем обърка играта на домакините, които през втората част рядко стигаха до противниковото наказателно поле и в 67-ата минута ЦСКА - София обърна резултата в своя полза. Това стана след центриране на Санянг отляво на задната греда, където непокритият Скаршем от метър и половина я прати в мрежата на Арда.

В 73-ата минута "сините" за пръв път застрашиха сериозно противника през втората част, но Ел Мами не успя да вкара под ъгъл срещу Бусато, стреляйки в аут.

До края на срещата ЦСКА - София не даде повече шансове на опонента си и без проблем удържа победата, която го изкачи на второ място в класирането с точка повече от третия Черно море и на 12 зад лидера Лудогорец.

АРДА - ЦСКА - СОФИЯ 2:3

0:1 Юрген Матай 12
1:1 Борислав Цонев 19
2:1 Станислав Иванов 21
2:2 Тобиас Хайнц 59
2:3 Улаус Скаршем 67

АРДА: 1. Господинов, 4. Стоев, 6. Крачунов, 9. Офор, 10. Цонев, 12. Окезие, 20. Лозев, 26. Ел Мами, 77. Юруков, 80. Котев, 99. Иванов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матай, 22. Махмутович, 3. Санянг, 15. Вион, 7. Скаршем, 21. Юга, 26. Кареасо, 10. Линдсет, 11. Фаетон, 14. Хайнц