Бетис повали Валенсия на "Местая"

Валенсия нямаше загуба в последните си 11 мача от Ла Лига на своя стадион, но Бетис намери начин да си тръгне с трите точки от "Местая". Андалусийци спечелиха с 2:1 след два гола на Айосе Перес. Той откри резултата в 19-ата минута, а след това се разписа в 77-ата минута. Домакините успяха да изравнят за 1:1 в средата на второто полувреме след попадение на Пепелу от дузпа.

След този успех Бетис изпревари днешния си съперник и вече е седми и с по-добри шансове за място в евротурнирите.

Валенсия започна малко по-активно, но след това Иско се разигра и гостите имаха предимство. Бившият играч на Реал Мадрид контролираше събитията на терена и създаваше много проблеми на съперника. След като гостите поведоха, тимът на Рубен Бараха опита да отговори, но срещна отлично организирана защита на Бетис. Малко преди почивката все пак те стигнаха до възможност за изравняване, но не и до гол.

След час игра Пелегрини смени Иско и това позволи на Валенсия да поеме контрола. Изравняването дойде в 66-ата минута, когато Пепелу се разписа от дузпа. Айосе Перес обаче имаше ден и след като се разходи около наказателното поле имаше късмет топката да се отклони във Васкес и да се озове в мрежата.