Бърнли направи решителна крачка и надеждите за оцеляване са живи

Бърнли продължава да пази надежди за оцеляване, а след днешния успех на тима те се увеличиха. Отборът на Венсан Компани стигна до победа с 4:1 при гостуването си на последния в класирането Шефилд Юнайтед. Битката между два от новаците завърши с убедителна победа на гостите.

Бърнли има само една загуба в последните си седем мача и с тези резултати се върна в битката за оставане в елита. Тимът още е в зоната на изпадащите, но вече е доста близо до отборите пред него. Играчите на Крис Уайлдър пък изостават на 10 точки от първия отбор над чертата и само чакат изпадането им да стане официално.

Шефилд Юнайтед имаше предимство в голяма част от първото полувреме, а вратарят на гостите Ариянет Мурич направи няколко решителни спасявания. Всичко се промени в рамките на три минути малко преди почивката. Якоб Бруун Ларсен откри резултата, след като ударът му от воле бе отклонен и заблуди стража Иво Гърбич. В следващата атака на Бърнли се стигна до втори гол, дело на Лоренц Асиньон.

Домакините отново имаха силен период в началото на втората част. Мурич направи невероятно спасяване, за да отрази удар на Джеймс Макатий, но той нямаше какво да направи, когато Густаво Хамер отправи прекрасен удар, за да върне надеждите на Шефилд Юнайтед. Лайл Фостър обаче бързо върна аванса от два гола на гостите след центриране на Асиньон. Резервата Йохан Берг Гудмундсон сложи точка на спора в 71-ата минута.