Крумовград е в Топ 6 и се надява на грешка на ЦСКА 1948 на "Лаута", Славия ще стиска палци на Левски

Крумовград надви Славия с 2:0 в среща от последния 30-и кръг на редовния сезон и поне временно е част от Топ 6. Крумовградчани ще очакват с голям интерес двубоя на ЦСКА 1948 с Локомотив (Пловдив) на "Лаута" в неделя и ще стискат палци "червените" да загубят точки, с което да свлекат на седмото място. Славия пък ще се надява Левски да победи Берое в утрешната среща между двата тима. Дори при една спечелена точка от заралии на "Герена" белите ще попаднат в групата, в която отборите се болят за своето оцеляване. Серкан Юсеин (36) беше точен за домакините, а Патрик Луан (44) удвои.

Аут от сметките за Топ 6 е Ботев (Пловдив). Днешният резултат гарантира, че "канарчетата" ще продължат сезона в битка за седмото място, даващо право на бараж за европейските клубни турнири.

В 11-ата минута Иван Минчев стреля от фаул точно под гредата, но Янко Георгиев подложи своята ръка и изчисти. След това Емил Стоев прати топката в аут от границата на наказателното поле. В 18-ата минута центриране от корнер създаде суматоха в наказателното поле на домакините. Топката е отби в крака на Владимир Николов и беше уловена от Янко Георгиев.

Най-чистото положение за Крумовград дойде в 23-ата минута. Ренан Арияш стреля от въздуха доста коварно в долния десен ъгъл на вратата. Светльо Вуцов показа страхотен рефлекс и с една ръка спаси, а при добавката Джуниет Али имаше възможност да се разпише. От голлинията Мартин Георгиев успя да изчисти и да запази равенството.

В 27-ата минута Чунг фаулира Шимич и можеше да получи втори жълт картон за това си влизане, но главният съдия Радослав Гидженов го пожали. В 36-ата минута Крумовград поведе в резултата. Отлично центриране на Джуниет Али от левия фланг намери напълно сам в наказателното поле Серкан Юсеин. Халф влезе между защитниците и засече с крак от близко разстояние до голлинията.

С няколко докосвания през центъра Крумовград матира Славия за втори път. Серкан Юсеин получи топката и с едно докосване я отклони към набралия скорост Патрик Луан, който се шмугна между защитниците и излезе сам срещу вратаря. Последва удар, при който Вуцов нямаше какво да направи.

Още на почивката Славия можеше да се оттегли с три гола пасив. Страхотен шут на Вячеслав Велев от движение премина на сантиметри от дясната греда. Второто полувреме започна с натиск на "белите". В 61-рвата минута гол на Славия не беше зачетен заради засада. Влезлият от резервната скамейка Роберто Райчев прибра технично топката на легнали на шпагат Шимич. Последва удар, който Янко Георгиев отрази, а при добавката Мартин Сораков се разписа. Само че се оказа, Райчев е бил в положение на засада в момента да подаването към него.

В 66-ата минута Джуниет Али влезе навътре и подаде към свободния Октай Юсейн. Той без подготовка опита да насочи топката към вратата, но изстрелът му премина до гредата. В 79-ата минута отново Октай имаше шанс да се разпише с удар от далечна дистанция, но топката попадна право в Светослав Вуцов.

Две минути по-късо Исак Соле разтресе страничната греда зад Янко Георгиев с мощен шут от далечна дистанция. При добавката Райчев стреля в аут. В 85-ата минута домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Вячеслав Велев. Той се сблъска с Иван Минчев и главният съдия Гидженов прецени, че влизането му е било опасно.

КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Серкан Юсеин (36)
2:0 Патрик Луан (44)