Дубълът на Спартак (Варна) удари третия отбор на Лудогорец

При слънчево и леко ветровито време на игрище "Локомотив" Спартак 2 и Лудогорец 3 направиха добър мач, спечелен от домакините с 2:1. Срещата започна много обещаващо. В 7-ата минута след невероятно точен удар от сериозна дистанция Райън Иванов отбеляза гол за разградчани. Две минути по късно Дани Халачев след корнер и разбъркване съобразително насочи топката в мрежата през куп от играчи за 1:1.

В 15-ата минута домакините осъществиха и обрат. Силен изстрел отдалеч бе спасен от вратаря на гостите, но притичалият ляв бранител Любослав Маринов вкара с добавка за 2:1.

След далечен изстрел на Християн Атанасов в 37-ата минута топката кацна върху горната греда на варненския тим.

През второто полувреме гостите пренесоха играта в половината на домакините, но до гол не се стигна. Последните минути бяха и най-драматични. Именно в тях гредата спаси домакините, а при контраатака вратарят на гостите игра с ръка извън наказателното поле и получи червен картон.

В последната минута вратарят на варненци Денислав Жеков спаси акробатично вратата си от изравнително попадение.