Берое и Локо (Пловдив) си спретнаха зрелище с две дузпи и 4 гола, "заралии" отказаха "смърфовете" за среброто

Берое и Локомотив (Пловдив) спретнаха зрелищно 2:2 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Себастиан Вия откри резултата след точно изпълнение на дузпа в 16-ата минута, а в 31-ата Димитър Илиев изравни също с шут от бялата точка. С началото на втората част Вини Трибуле отново даде аванс на заралии, но Ангел Лясков скоро изравни.

Домакините по традиция не разчитат на български футболисти и за този мач в стартовата им единайсеторка нямаше нито един. На обратния полюс бяха "смърфовете", които заложиха на цели шестима родни състезатели.

Първата опасност дойде в 4-ата минута и тя бе пред дватата на "заралии". Илиев изведе Дион в наказателното поле, нападателят шутира от малък ъгъл, но той се получи като подаване към непокрития Нтело. Таранът овладя и стреля от 7-8 метра в аут.

В 10-ата минута Евандро напусна терена с контузия, а на негово място в полузащитата на гостите се появи Ивайло Иванов.

Секунди по-късно Берое като по чудо не откри резултата. Вия центрира отлично отляво към намиращия се на задната греда Политино, но аржентинецът не улучи вратата от метър с глава.

Това все пак се случи в 16-ата минута, когато Вия вкара за домакините от дузпа. В тази ситуация колумбиецът бутна топката в наказателното поле преди Сегура да играе с нея. Защитникът на Локо вече се бе хвърлил на шпагат, а нападателят падна на земята. Първоначално реферът Васмир Ел-Хатиб не посочи бялата точка, но след съвет на ВАР арбитъра Ивайло Ненков отсъди спорен 11-метров наказателен удар, тъй като не стана много ясно дали имаше съприкосновение между двамата футболисти.

Четвърт час по-късно Локо изравни след грешка при изнасяне на топката от "заралии". Бранител на старозагорци подаде на Илиев, капитанът на "смърфовете" моментално изведе Нтело, който надбяга противников бранител, а излизлият да го пресрещне страж на домакините Мота го събори и съдията посочи бялата точка. С изпълнението се нае Димитър Илиев, който вкара с удар в дясната част на вратата.

В 41-ата минута Каетано пробва да прехвърли излезлия напред Томов с удар зад центъра, но топката мина над напречната греда.

В самото начало на втората част Берое отново излезе напред. Джани Политино намери в малкото наказателно поле Трибуле, който от непосредствена близост реализира.

Съвсем скоро обаче равенството отново бе възстановено. Дион центрира отлично към Ангел Лясков, който се озова в наказателното поле и с глава направи 2:2.

В 78-ата минута Мартин Петков отправи добър шут от трудна позиция, но Мота улови. Берое отговори с добра атака в 86-ата минута, която завърши със силен удар на Говея от 11-12 метра, но Томов демонстрира сериозна класа и изби.

В 88-ата минута резервата Сагардия прати топката в мрежата на Локо, но голът правилно не бе зачетен, тъй като секунди по-рано уругваецът извърши нарушение при опит да заеме по-добра позиция от централните бранители на съперника.

В 91-ата минута най-добрият на терена - Себастиан Вия, извърши поредния набег по едно от двете крила и върна отлично към Трибуле, който шутира, но след рикошет старозагорци спечелиха корнер.

С тази точка домакините се изравниха със Славия на десетото място, докато равенството като че ли удря сериозна спирачка на Локо в битката му с Черно море и ЦСКА - София за второто място, тъй като разликата до него е 7 точки шест кръга преди края.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:2