Барса продължи победната серия, въпреки че игра с резервите

Барселона записа шеста поредна победа във всички турнири, след като спечели с 1:0 гостуването си на Кадис. Единственото попадение в мача реализира Жоао Феликс в 37-ата минута. Тогава той се разписа със задна ножица. Каталунците не допуснаха гол в шести пореден мач в Ла Лига.

Трите точки дойдоха, въпреки че Чави Ернандес бе направил цели осем промени от последния мач и даде почивка на повечето си основни играчи. Основната причина за това са предстоящите два мача на тима. Следващата седмица е реваншът от четвъртфиналите на Шампионската лига, а след това дербито с Реал Мадрид. Барса изостава с осем точки от големия си съперник.

Още в началото Витор Роке пробва удар от дистанция. Бразилецът прати топката над вратата. Тази ситуация обаче бе изключение и в първата част на двубоя мина без сериозни възможности пред двете врати. Гостите владееха топката повече, но Кадис бе по-активният тим и се опитваше да се възползва от много промени в състава на каталунците. В 21-ата минута Хави Ернандес получи възможност да стреля, но Тер Стеген нямаше сериозни проблеми с удара.

От средата на първата част Барса взе инициативата и търсеше пролуки в защитата на съперника. В 37-ата минута каталунците стигнаха до гол. След ъглов удар топката стигна до Жоао Феликс, а португалецът я прати в мрежата със задна ножица. Малко преди почивката гостите бяха много близо до втори гол. Сержи Роберто великолепно отклони една топка към Фермин Лопес, който я насочи към мрежата покрай вратаря, но Виктор Чуст успя да я избие на голлинията.

Второто полувреме не започна при много високо темпо, но не измина много време от него и се стигна до няколко възможности за гол. Хуанми прати топката в мрежата на гостите, но бе доста зад защитата и засадата веднага бе регистрирана. Малко по-късно пред Тер Стеген бе напрегнато, но Чуст не успя да насочи удара си с глава в рамката на вратата. Жоао Феликс пък продължаваше да създава проблеми на защитата на домакините и след час игра бе близо до втори гол след центриране на Феран Торес. Португалецът обаче не бе достатъчно точен.

Кадис на два пъти имаше претенции за дузпа, но и в двата случая бе вдигната засада и не бе нужно съдията да взима решение относно потенциалните нарушения.В 72-ата минута Феликс удари греда след хубав нисък удар, но и тогава бе вдигната засада. Домакините продължиха да атакуват и резервата Диадие Самасеку отправи великолепен удар, но топката не се озова в мрежата, тъй като Тер Стеген направи фантастично спасяване.

КАДИС - БАРСЕЛОНА 0:1
0:1 - Феликс (37)

Снимки: Gettyimages