Нова непохватна проява на Мурич лиши Бърнли от ценна победа

Бърнли пропусна страхотен шанс да запише ценна победа в битката за оцеляване и стигна само да равенство - 1:1, с Брайтън на “Търф Моор” в двубой от 33-тия кръг на Премиър лийг. Джош Браунхил (74’) даде аванс на домакините, но Ариянет Мурич сгреши фатално пет минути по-късно и си отбеляза автогол. Само седмица по-рано косоварят отново направи фатална грешка, с която донесе победата на Евертън срещу Бърнли.

Бърнли бе по-добрият отбор през първото полувреме и трябваше да води в резултата. Ларсен обаче пропусна страхотен шанс в 18-ата минута, когато бе оставен непокрит на далечната греда и просто трябваше да засече топката след центриране на Одоберт. Датчанинът обаче не уцели вратата. Фофана пропусна другата голяма възможност в добавеното време на първата част, когато също не успя отблизо да засече във вратата след центриране на Одоберт. Домакините имаха и претенции за дузпа за евентуално нарушение на Еступинан срещу французина. Тази ситуация бе още в осмата минута, а малко след това еквадорецът получи контузия и бе заменен принудително.

Джош Браунхил даде преднина на Бърнли в 74-тата минута, когато настигна лош пас назад на Балеба, след което след щастлив рикошет след намесата на вратаря топката се озова в мрежата. Бърнли обаче не успя да съхрани преднината си, защото само пет минути след това Ариянет Мурич направи непростима грешка, която доведе до автогол. Берге му върна топката съвсем спокойно, а вратарят позволи тя да мине под крака му - 1:1.

Така Бърнли остава на шест точки от спасителната зона, докато Брайтън е на десето място във временното класиране.

Снимки: Imago