Гол-шедьовър не стигна на Севлиево лейдис за победа срещу Енко

Енко и Севлиево лейдис завършиха наравно 1:1 в двубой от 19-ия кръг на женското футболно първенство, игран на стадион "Пловдив”. Антония Ангелова реализира страхотен гол в 22-рата минута, с който откри резултата, а след почивката Габриела Иванова (68’) възстанови равенството. Мачът беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Момичетата на Йоана Джамбазова има за какво да съжаляват, тъй като в голяма част от срещата бяха по-добрият отбор, но пропуснаха да си тръгнат с пълния комплект от точки. През първото полувреме и гредата спря Севлиево лейдис.

Гостите започнаха срещата по-активно, а натискът даде резултат в средата на първото полувреме. Антония Ангелова отправи страхотен изстрел от далечно разстояние, с който не остави никакви шансове на Соня Костова - 0:1.

Малко по-късно Енко имаше чудесна възможност да възстанови равенството. Габриела Боюклиева беше изведена зад гърба на противниковата защита, но ударът ѝ премина встрани от целта.

В самия край на първата част тимът от Севлиево беше близо до реализирането на второ попадение. Силвия Найденова опита техничен прехвърлящ удар, но кълбото се отби в дясната греда.

Състезателките на Йоана Джамбазова стартираха по-добре и след почивката, въпреки че трудно намираха път към вратата на Енко.

В 68-мата минута стражът на гостите Мария Богданова не реагира по най-добрия начин при центриране от пряк свободен удар и позволи топката да попадне в краката на Габриела Иванова, която дебнеше в близост до голлинията и не сбърка.

До края на редовното време домакините имаха възможност да осъществят пълен обрат, но се отчетоха с няколко пропуска пред вратата на Севлиево лейдис.

ЕНКО 1:1 СЕВЛИЕВО ЛЕЙДИС

0:1 Антония Ангелова (22)
1:1 Габриела Иванова (68)

Стартови състави:

ЕНКО: 31. Соня Костова, 18. Габриела Иванова, 14. Габриела Боюклиева, 10. Цвета Такучева, 66. Лилия Бирова, 9. Моника Пейчева, 6. Надежда Атанасова, 22. Александра Атанасова, 3. Иванка Димитрова (К), 23. Ралица Витекова, 21. Михаела Балтова;