Вихрен се наложи над Витоша след дузпи и спечели зона Югозапад за Купата на АФЛ

Вихрен (Сандански) спечели зона Югозапад за Купата на АФЛ след драма с дузпи срещу Витоша (Бистрица). В редовното време двата тима не се победиха и завършиха 1:1. Това доведе до изпълнение на дузпи, където се изпълниха общо 14 наказателни удара. В крайна сметка тимът от Сандански победи с 5:4 (общ резултат 6:5) и ще се бори за Купата на АФЛ срещу победителите от останалите зони на Третите лиги. Иначе в редовното време Здравко Панев бе точен за Витоша в 64-ата минута, а малко по-късно Даниел Пехливанов изравни (71’). Победната дузпа пък вкара Никола Георгиев. Двубоят бе излъчван на живо по Sportal.bg.

Двубоят започна двуостро с опити за атаки и към двете врати. В 15-ата минута Витоша имаше добра възможност след удар на Георги Найденов, но вратарят на Вихрен спаси. В ответната атака Карачанаков можеше да вкара, но Калоян Петков извади в корнер.

23 Витоша (Бистрица) 1:1 Вихрен (Сандански)

В следващите минути Вихрен оказа по-сериозен натиск, като Карачанаков имаше нова възможност сам срещу вратаря отдясно, но изстрелът му излезе в аут. До края на полувремето атаки продължаваше да има, но гол така и не падна. Така двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

През второто полувреме се откри и най-чистото положение за Вихрен. В 60-ата минута при една от атаките топката стигна до Даниел Пехливанов, който получи на празна врата на 3-4 метра от голлинията. Ударът на футболиста на тима от Сандански обаче премина високо над напречната греда.

В 64-ата минута обаче Витоша успя да открие резултата. След центриране от корнер топката беше отклонена на близката греда и стигна до Здравко Панев. Той от близко разстояние подложи крак и отбеляза за 1:0.

В 71-ата минута обаче Вихрен изравни. При една от атаките топката беше центрирана отляво и намери Даниел Пехливанов. Халфът надскочи бранителите на “бистришките тигри” и с глава засече за 1:1.

До края на двубоя двата тима не успяха да си създадат повече опасни положения и резултатът остана равен. Така всичко стигна до изпълнение на дузпи. В крайна сметка след общо 14 дузпи Вихрен победи с 5:4 и грабна трофея.

ВИТОША 1:1 ВИХРЕН (4:5 след дузпи)

1:0 Здравко Панев (64)
1:1 Даниел Пехлиеванов (71)