Септември с важна победа у дома

С 3:1 Септември Симитли победи Рилски спортист Самоков в срещата от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига..Три много важни три точки за Септември, докато Рилски спортист продължава с дългата негативна серия без победа.

Още от самото начало домакините пропуснаха няколко голови положения, но точните попадения не закъсняха. В 32-а минута пръв отбеляза Лъчезар Дафков, но пет минути по-късно гостите изравниха за 1:1. В 50-aта минута Алекс Желев отбеляза за 2:1 след добро подаване от Здравко Карадачки, а след още три минути Венцислав Маламов се разписа за крайното 3:1. В следващия кръг Септември ще спечели служебна победа над Чавдар Етрополе, а Рилски спортист ще приеме у дома Кюстендил.