Лийдс с Илия Груев пропусна възможност да излезе начело в Чемпиъншип

Лийдс на Илия Груев пропусна възможността да излезе начело в Чемпиъншип, след като допусна поражение с 2:1 като гост на Ковънтри. Елис Симс (9’) и Хаджи Райт (49’), а Жоел Пиру (76’) бе точен за йоркшърци. За гостите това бе първо поражение в последните шестнайсет двубоя.

Срещата не започна добре за българския полузащитник, който получи жълт картон още в осмата минута, а секунди след това Елис Симс откри резултата от малкото наказателно поле. Домакините продължиха да търсят втори гол и стигнаха до него в началото на втората част, когато Хаджи Райт удвои преднината след подаване на Екълс в пеналта.

Играчите на Даниел Фарке задържаха топката в по-големи периоди от време, но не успяваха да се възползват от своето преимущество. В крайна сметка те намалиха изоставането си четвърт час преди края благодарение на Пиру, но не стигнаха до нищо повече. По този начин Лийдс не успя да се възползва от провала на Ипсуич и продължава да е на трето място в класирането на Чемпиъншип с 86 точки. Ковънтри пък запазва надеждите си за място в плейофите, макар в момента да е на седма позиция.

Снимки: Gettyimages