Саяна се пребори за трите точки срещу Гигант

Отборът на Саяна постигна изключително труден успех с 2:1 над Гигант (Съединение) в дербито от 28-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Попаденията за гостите реализираха Милен Танев (50) и Ангел Костов (82-дузпа), а точен за "сините" бе Георги Коев (86).

15 Гигант (Съединение) 1:2 Саяна (Хасково)

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите, но ударът на Георги Мавродиев премина на сантиметри от целта.

Темпото до края на първата част не бе особено високо, като логично и не видяхме добри ситуации и красиви отигравания. Опасностите идваха само след разбърквания и изритани топки.

В 50-ата минута Красимир Илиев отправи поредното си отлично центриране от корнер, като този път най-съобразителен се оказа Милен Танев, който с глава матира стража на домакините.

В 82-ата минута Стоян Иванов спечели дузпа, която бе направен от стража на Гигант Цветан Димитров. Зад топката застана Ангел Костов, който без проблеми записа името си сред голмайсторите.

Четири минути по-късно резервата Георги Коев вкара уникален гол от далечно разстояние, с което върна интригата в мача.

В последните секунди "сините" бяха близо до точката, но ударът с глава на Мавродиев премина на сантиметри от целта. Това бе и последната ситуация в дербито от Трета лига.

ГИГАНТ – САЯНА 1:2

0:1 Милен Танев (50)
0:2 Ангел Костов (82-дузпа)
1:2 Георги Коев (86)

Стартови състави:

Гигант: 1. Тодоров, 22. Панеков, 26. Кочиян, 14. Митев, 7. Николов, 16. Алов, 19. Сюлейманм 8. Казаков, 17. Стамболов, 9. Мавродиев, 21. Здравков

Саяна: 13. Цинцарски, 66. Марчев, 5. Ангелов, 6. Бейсим, 88. Димитров, 77. Плахов, 10. Илиев, 22. Иванов, 7. Танев, 11. Стоянов, 21. Осман

Снимки: Борислав Цветанов