Аякс отново стъпи накриво

Аякс отново разочарова феновете си. След като преди няколко дни с два късни гола се добра до равенство 2:2 срещу Бодьо/Глимт в плейофите на Лигата на конференциите, днес грандът от Амстердам завърши при същия резултат срещу непретенциозния НЕК Неймеген в 22-ия кръг на Ередивизи. Този път отборът на Джон ван'т Шип водеше до последните секунди, но допусна попадение в добавеното време.

Брайън Броби откри за домакините в 7-ата минута след пас на Джейдън Банел и рикошет в тялото на противников футболист. В 61-ата минута Йорел Хато си вкара автогол, но Аякс за втори път излезе напред в 79-ата след попадение на Карлуш Форбс. В последните секунди вратарят Диант Рамай не успя да пресече едно центриране отдясно и Робер Гонсалес донесе точката на НЕК Неймеген.

Аякс е пети в класирането с 36 точки, а убедителен лидер е ПСВ Айндховен, който вчера победи Хераклес с 2:0 и събра 62 точки. Шампионът Фейенорд се измъчи до краен предел срещу гостуващия Валвайк, но все пак се наложи с 1:0.

Етиен Васен от Валвайк получи червен картон в края на първото полувреме, но въпреки това неговите съотборници удържаха нулевото равенство чак до 84-ата минута, когато Матс Вифер донесе успеха с 1:0 на "червено-белите" от Ротердам.

Твенте изненадващо отстъпи с 0:1 на собствен терен срещу Утрехт и изостана с 8 точки от Фейенорд. Отборът от Еншеде създаде повече положения от съперника си, но беше наказан от ветерана Йенс Торнстра в 29-ата минута и до края не успя да върне гола.

В друг мач днес последните два отбора в таблицата - Витес и Волендам, завършиха 1:1. Съперниците си размениха по един гол още до 6-ата минута и вече имат по 13 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!