Райо Валекано сложи край на негативната серия

Райо Валекано постигна първа победа в последните си 10 мача в Ла Лига и едва втора на собствения си стадион от началото на сезона. Столичани спечелиха с 2:0 домакинството си на Бетис и взеха много важни три точки в битката за оцеляване. Флориан Лежюн откри резултата с удар от фал в 40-ата минута, а резервата Серхио Камейо се разписа в 78-ата минута. За Бетис това бе трета поредна загуба.

Бетис бе по-активният отбор в началото на двубоя, но без да стига до чисти положения. Домакините по-рядко атакуваха, но получиха отлична възможност в 15-ата минута, когато бе отсъден фал на прекрасна позиция пред наказателното поле. Раул де Томас обаче не успя да преодолее стената. Грешка на Унай Лопес в 22-ата минута можеше да доведе до откриване на резултата. Той загуби топката в наказателното поле. Последва удар на Фекир, който бе отклонен от Мумин и топката се удари в гредата.

Втората добра възможност за Райо дойде отново след нарушение пред наказателното поле Пецея събори Иси Паласон. Флориан Лежюн застана зад топката. Френският бранител отправи силен удар, вратарят отклони кълбото, но то влезе в мрежата.

След почивката Бетис вдигна оборотите и имаше предимство, но защитата на домакините като цяло се справяше. Тимът на Пелегрини стигна до няколко по-опасни ситуации, но не и до удари, които да затруднят Руи Силва. Столичани изчакаха своя момент и резервата Серхио Камейо удвои аванса им в 78-ата минута. Той получи топката в наказателното поле, а първият му опит не бе успешен, но след това с прекрасен удар прати топката в мрежата. До края гостите натиснаха, но не успяха да направят много в предни позиции. Един удар на Иско бе отразен от Димитриевски.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago