Лудогорец се наложи над Славия като гост и запази първото място при 15-годишните

Лудогорец победи Славия с 2:0 като гост в срещата от 19-ия кръг на Елитната група до 15 години на изкуствения терен в Овча купел.

Двубоят започна по-добре за гостите и те поведоха в резултата само след 5 минути игра. Николай Попов направи хубав пробив по крилото, след което подаде удобен пас за Тимур Мустафа, който от близо прати топката в мрежата. По-активната игра на разградчани продължи и в 20-ата минута получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Мустафа. Зад топката застана Ястиян Георгиев, който не сбърка и удвои преднината на отбора си. До края на полувремето Славия заигра по-добре и беше близо до намаляване на резултата. Добро центриране на Павел Кайряков бе засечено от въздуха, но стражът на Лудогорец Александър Панайотов спаси. При този резултат дойде и почивката.

През втората част Николай Попов имаше възможност да направи резултата класически, но от добра позиция пропусна. В 61-ата минута Славия беше близо до намаляване на резултата. След корнер и разбъркване в наказателното поле топката се отби от напречната греда.

До края на срещата повече попадения не паднаха и Лудогорец спечели трите точки, като по този начин запази и първата си позиция в Елитната група до 15 години.