Левски се върна към победите след наказателна акция в Търново

Левски победи с 3:0 Етър в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Джевад Джевад Ел Джемили откри в 52-ата минута, а Марин Петков удвои. В самия край на срещата Джевад Ел Джемили оформи крайния резултат.

33 Етър 0:3 Левски

“Сините” постигнаха резонна победа над последния в класирането и макар да стигнаха до попаденията след почивката, не оставиха съмнение, че ще вземат успеха и зарадваха близо 4000 левскари, които бяха пропътували разстоянието до Търново. Домакините пък по никакъв начин не застрашиха вратата на Пламен Андреев и логично записаха пореден негативен резултат.

С успеха си днес Левски вече има актив от 48 точки и се завърна на четвъртата позиция, която Локомотив (Пловдив) за кратко му бе отнел. Тимът от Герена продължава борбата си за Европа, като е на шест точки от лидерите Лудогорец и Черно море. "Орлите" обаче са с два мача по-малко. "Сините" се върнаха към победите след като преди седмица при домакинството си на Крумовград сгрешиха и завършиха 0:0. Етър от своя страна изглежда обречен да се завърне във Втора лига и остава на дъното с едва десет точки и много малко надежди за спасение.

Първата добра ситуация бе пред вратата на домакините, след като Цунами се оказа на стрелкова позиция без покритие на границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 13-ата минута Хосе Кордоба също бе близо до откриване на резултата, но ударът му с глава бе спасен от Мартин Величков.

В 20-ата минута Левски трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Асен Митков получи травма. На негово място в игра се появи Асими Фадига.

В следващите минути Левски пробва на два пъти да реализира от статични положения, но ударите на Патрик Мислович и Марин Петков не сполучиха.

В началото на втората част все пак "сините" откриха резултата. След контраатака топката стигна на стрелкова позиция до Джевад Ел Джемили, чийто шут се отклони в крак на защитник и влезе в мрежата на Мартин Величков.

Малко по-късно Петков можеше да удвои преднината на гостите, но Величков успя да поправи първоначалната си грешка и блокира удара му.

В крайна сметка в 82-ата минута Левски стигна до второ попадение. Ел Джемили подаде към Петков в наказателното поле и младокът простреля Величков за петото си попадение през сезона със синята фланелка.

В даденото от съдията продължение "сините" подпечатаха успеха с трето попадение. Ел Джемили се оказа в близост до вратата от малък ъгъл и някак успя да прокара кълбото покрай Величков за 3:0 в полза на Левски.

ЕТЪР 0:3 ЛЕВСКИ
0:1 Ел Джемили (52)
0:2 Петков (82)
0:3 Ел Джемили (90+)

ЕТЪР: 22. Величков, 2. Ван Ранкин, , 5. Саид, 4. Александров, 15. Ангелов, 25. Стоянов, 23. Кандиус, 8. Моран, 18. Гонзалес, 7. Станев, 9. Василев

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 6. Цунами, 50. Димитров, 33. Кордоба, 5. Ван дер Каап, 10. Митков, 23. Мислович, 88. Петков, 7. Лима, 11. Ел Джемили, 17. Евертон

Снимки: Владимир Иванов