Обамеянг изведе Марсилия до успеха срещу Нант

Марсилия спечели с 2:0 домакинството си на Нант от 25-ия кръг в Лига 1 на Франция. Героят на вечерта на "Велодром" бе Пиер-Емерик Обамеянг, който отбеляза и двете попадения за успеха на домакините в 17-ата и 79-ата минута.

Марсилия започна по-добре мача и взе ранна преднина. В 17-ата минута Исмаила Сар се освободи по десния фланг и прати остро топката във вратарското поле, където Обамеянг идпревари стража на съперника и отбеляза за 1:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 79-ата минута домакините подпечатаха успеха си с втори гол. Топката бе пратена в предни позиции, като и този път вратарят на Нант Албан Лафон не реагира достатъчно добре и позволи да бъде изпреварен от Обамеянг, който открадна топката и я прати в опразнената врата за 2:0.

Така Марсилия продължи възхода си, записвайки трета поредна победа. Отборът се изкачи до 7-ото място в класирането с 39 точки. Нант пък остава в опасната зона на 16-ата позиция с 25 точки.