Отлични изяви на Мамардашвили помогнаха за успеха на Валенсия

Валенсия спечели едва втората си победа в последните шест мача, но пак се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите. Тимът на Рубен Бараха спечели с 1:0 домакинството си на Хетафе. Единственото попадение реализира Уго Дуро. С поредица от отлични изяви се отличи вратарят на домакините Гиорги Мамардашвили.

Гостите бяха без контузения Борха Майорал и наказания Мейсън Грийнууд и това значително ограничи възможностите на тима в атака. Валенсия контролираше събитията на терена от началото, но стигна до първата си сериозна възможност в 15-ата минута. Тогава Серхи Канос стреля от добра позиция, но топката мина над вратата. Хефате отговори с удар на Хуан Иглесиас, който не затрудни Мамардашвили.

Домакините имаха проблеми да стигат до чисти голови положения, но пет минути преди почивката грешка в защитата на столичани доведе до първия гол в мача. Дакоман пропусна едно подаване и той се превърна в прекрасен пас към Уго Дуро, който с много техничен удар преодоля вратаря.

След почивката Мамардашвили имаше повече работа. Още в началото на второто полувреме грузинският вратар направи великолепно спасяване след удар на Хайме Мата отблизо, а Фулкие не се справи при добавката. Малко по-късно стражът отрази нов удар, а топката се озова в Мата през опразнената врата. За негово щастие бе вдигната засада. Хетафе имаше предимство през втората част, но Мамардашвили бе на изключително ниво и не позволи да бъде преодолян. Вратарят направи две решителни спасявания за кратък период малко преди края и запази преднината на “прилепите”.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago