възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Хетафе и Лас Палмас изиграха един от топ мачовете на кръга в Испания

Хетафе и Лас Палмас направиха атрактивно 3:3 в двубой от 27-ия кръг на испанския шампионат, с което взаимно си намалиха шансовете в битката за участие в европейските турнири. Домакините на два пъти имаха аванс от по два гола, но гостите не само че изравниха, а и удариха греда при 3:3. Същият малшанс обаче имаха и столичани в заключителните минути.

С две бързи попадения в началото, дело на Хайме Мата (11’) и Мейсън Грийнууд (14’) тимът на Хетафе дръпна с 2:0.

В 35-ата обаче Сандро Рамирес намали изоставането на Лас Палмас с много красиво изпълнение. И все пак домакините си възстановиха добрия аванс в последната минута на първата част, когато точен беше Неманя Максимович.

През второто полувреме картината се промени и гостите бяха тези, които бяха по-опасни. Серхи Кардона надъха Лас Палмас с точен удар в 50-ата, а изравняването стана факт в 57-ата, когато бившият нападател на Барселона Мунир Ел Хадади се измъкна на ръба на засада и прониза Давид Сория.

Гостуващият състав дори се размина с излизане напред в резултата, тъй като удар на Сандро срещна напречната греда в 66-ата.

До края на двубоя последваха много атаки и от двата тима, които не спираха да търсят победата. Най-близо до победния гол беше Мата от Хетафе, но и той беше спрян от напречната греда, като това се случи седем минути преди края на редовното време.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!