Великолепен гол в края спаси Кадис от поражение срещу Селта

Кадис и Селта заформиха изключително драматично равенство 2:2 между двата тима в мач от 26-ия кръг в Ла Лига. Гостите от Виго поведоха с две попадения благодарение на Яго Аспас (11’) и Вилиот Сведберг (58’), но точни изстрели на Хуанми (66’) и Дарвин Мачис (90’) успяха да донесат много важната точка за домакините.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Рафаел Бенитес, които излязоха напред още в 11-ата минута благодарение на Яго Аспас, който много професионално прати топката в мрежата с изстрел от границата на наказателното поле след пас на Лука де ла Торе. Домакините пропуснаха възможност да изравнят в последните минути на първата част, когато Максимилиано Гомес Гонсалес не успя да реализира. Нещата станаха още по-положителни за гостите малко преди изминаването на час игра, когато Вилион Сведберг се възползва от центриране отляво, оказвайки се напълно непокрит в наказателното поле и реализира под плонжа на вратаря за 0:2.

Домакините успяха да върнат един гол по-малко от десет минути след това чрез Хуанми, който успя да засече хубаво центриране на резервата Сержи Гуардиола и реализира за 1:2. Така се стигна до изключително драматичното изравняване на резултата в десетата минута на добавеното време, когато Дарвин Мачис изпълни корнер, топката бе избира, но той успя да я догони и с изключително силен и получил се изненадващо прецизен изстрел направи 2:2.

По този начин Кадис се спаси от изключително трудна ситуация в едно от дербитата на тимовете, борещи се да не изпаднат. При победа днес Селта, които са точно над чертата, щяха да се откъснат на шест точки от днешния си противник Кадис и да направят сериозна крачка към спасението.

снимка: Cadiz (X)