Верона се оказа лесно препятствие за Болоня

Болоня не срещна особени трудности в двубоя срещу Верона, с който беше открит 26-ият кръг в Серия "А". Отборът на Тиаго Мота с наложи с 2:0 на "Ренато Дал'Ара" и отново изскочи на 4-ото място в класирането, даващо право на участие в Шампионската лига. Головете за домакините отбелязаха Джовани Фабиан в 27-ата минута и Ремо Фройлер в 65-ата.

Това беше пети пореден шампионатен успех за Болоня, докато представянето на Верона е на другия полюс. Тимът от града на Ромео и Жулиета няма победа в последните си 6 мача и остава в зоната на изпадащите.

Още в първите минути на срещата главният съдия Росарио Абисо се контузи. Той получи медицинска помощ от лекарския щаб на Болоня, но не успя да продължи ръководенето на мача и беше заменен от четвъртия рефер Джакомо Камлоне.

След подновяването на играта Ондрей Дуда стреля опасно от пряк свободен удар, но Лукаш Скорупски внимаваше. В 27-ата минута центриране от корне внесе смут в защитата на Верона, топката не беше изчистена и Джовани Фабиан откри резултата. В 36-ата минута сантиметри разделиха Сам Бойкема от втори гол за "рособлу".

По-добрата игра на Болоня продължи и след почивката. В 65-ата минута Фабиан намери връхлитащия в наказателното поле Ремо Фройлер и швейцарецът от въздуха прати топката в мрежата за 2:0. Това беше дебютен гол за Фройлер с екипа на Болоня и първо негово попадение в Серия "А" от 2021 година, когато още играеше за Аталанта.

Верона можеше да върне един гол в края, но Скорупски показа отличен рефлекс след изстрел отблизо на Тома Анри.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages