Ботев (Пловдив) и Хебър не успяха да се победят преди рестарта на първенството

Ботев (Пловдив) и Хебър не успяха да се победят и завършиха 0:0 в контролна среща, провела се на тренировъчното игрище в Коматево. Двата тима изиграха двубой на високи обороти, но до попадение така и не се стигна. Това бе последна контрола и за двата тима през зимната пауза, като през следващата седмица стартират официалните мачове за първенството. Днешната среща бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

Още в началните минути Ботев можеше да открие резултата. Балоянис навлезе отляво в наказателното поле и центрира към Акере, но той от близка дистанция прати кълбото право в ръцете на Дебърлиев. Последваха минути, в които нямаше интересни ситуации.

В 31-ата обаче ново центриране отляво намери Ивелин Попов, който свали към Уме. Нападателят стреля директно от движение, но и този път вратарят на Хебър спаси.

До края на полувремето резултатът остана непроменен, а във финалните секунди на първата част Дебърлиев отново трябваше да показва класа при удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме двата тима продължиха да си организират атаки към двете врати, но без да създават опасни положения. В даден момент от двубоя темпото на игра спадна. В 75-ата минута хубав удар от дистанция на футболист на Хебър премина над напречната греда.

Двата тима така и не успяха да излъчат победител до края на двубоя, като засадите и нарушенията на няколко пъти спираха хубава атаки към двете врати.

Иначе в първия официален мач за пролетния полусезон Хебър приема Локомотив (София) в петък (16 февруари). Ботев (Пловдив) пък ще гостува на Крумовград ден по-късно (17 февруари).

БОТЕВ 0:0 ХЕБЪР

Стартови състави:

Ботев: 32. Матей Игонен, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Емануел Уме, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 9. Николас Пенев, 10. Ангел Бастунов, 13. Архан Исуф, 14. Олексий Збун, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев.