Жирона и Сосиедад не се победиха в супер мач

Отборите на Жирона и Реал Сосиедад направиха равенство 0:0 в среща от 23-ия кръг на испанската Ла Лига. Загубените две точки изиграха лоша шега на каталунците, които останаха в класирането зад лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко. Съперникът от своя страна е на шесто място и продължава да се бори за европейски излаз и през следващата кампания.

Въпреки нулевото равенство двубоят бе изключително интересен. Дори двата отбора си размениха по един гол преди почивката, но попаденията бяха отменени след преразглеждане на ситуациите чрез системата VAR.

Първо бе почернено щастието на домакините. В 24-ата минута Янхел Ерера прати топката в мрежата на гостите след отлична комбинация със Савио, но на повторението се видя, че при головата атака е имало засада.

След това в 31-ата минута халфът на Реал Сосиедад - Микел Оярсабал, наказа миг на невнимание в отбраната на жиронци, но отново попадението бе отменено заради засада.

През оставащото време имаше още не малко положения, а до последните минути домакините правеха масирани атаки, с които можеха да спечелят ценни три точки, но решителните реакции на стража Алекс Ремиро запазиха равенството.

Снимки: Imago