възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Бетис би Майорка и остана в битката за Европа

Отборът на Бетис стигна до ценна победа като гост с минималното 1:0 срещу тима на Майорка в срещата от 22–ия кръг на испанската Ла Лига. Попбедата остави андалусийци на две точки от шестото място, което дава право на участие в Лигата на конференциите, докато островитяните останаха опасно близо до зоната на изпадащите.

Единственият гол в срещата падна в първата минута на продължението на първото полувреме. Тогава Серхи Алтимира от отбора на гостите изпробва мерника си от дистанция и опитът му се увенча с късмет, пронизвайки вратата, пазена от сръбския страж Предраг Райкович.

Успехът върна отбора на Бетис на правилния път след драматичната загуба от шампиона Барселона миналата седмица, докато играчите на Майорка не успяха да спечелят в четвърти пореден мач, като за последно усетиха вкуса на победата през миналата астрономическа година, когато на 21-и декември надвиха състава на Осасуна.