Втора грешка срещу същия противник намали шансовете на Сосиедад за топ 4

Осминафиналистът в Шампионската лига Реал Сосиедад разочарова при домакинството си на Райо Валекано за първенство в среща, завършила 0:0. По този начин баските не се възползваха от възможността да се доближат повече до топ 4.

Мачът беше от 22-рия кръг, а ремито е девето за тима от Сан Себастиан. Освен това Сосиедад за втори път през сезона не успява да пречупи “пчеличките”, след като първата среща помежду им в столицата приключи при 2:2.

Реал не показа нищо интересно в атака, като през първото полувреме създаде само една опасност. След почивката не последва никакво подобрение, като тимът се задоволи само с един удар за 45 минути.

В същото време футболистите на Райо Валекано действаха солидно в защита и заслужено спечелиха точка.