Силно второ полувреме не спаси Ботев (Пд) от загуба срещу Подолски и компания

Ботев (Пловдив) загуби първия си мач в Турция. "Канарчетата" отстъпиха на Гурник (Забже) с 3:4 в контролна среща в Белек. Проверката беше предавана на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

"Жълто-черните" изиграха две коренно различни полувремена, като до почивката резултатът беше 0:3. През втората част футболистите на Душан Керкез показаха друго лице, но изоставането им беше твърде голямо, за да стигнат поне до равенство. Впечатление направиха многото грешки в защитата на Ботев.

Себастиан Мушолик (9', 29’), Адриан Капралик (13’) и Пьотр Кравчик (59’) се разписаха за поляците, в чийто състав е бившият германски национал Лукас Подолски, докато за родния тим Фаустас Степонавичюс се разписа на два пъти, съответно в 59-ата и 68-мата минута, а един гол добави Красиан Колев (89’)

Своя неофициален дебют с жълто-черната фланелка направи нападателят Георги Николов, който обаче не се запомни с изявите си на терена. Следващият двубой на "канарчетата" на турска земя е срещу
Пакш на 26 януари (петък).

В 9-ата минута голямата звезда в състава на поляците Лукас Подолски пусна страхотен извеждащ пас към Лоурънс, който пък подаде на Себастиан Мушолик, а последният реализира без проблем в опразнената врата.

Веднага след това Уме Емануел пропусна отлична възможност за Ботев да намали резултата. Нападателят на "жълто-черните" се озова сам срещу Биелица, но стражът на Гурник се намеси по блестящ начин.

Малко преди да измине половин час от началото на мача футболистите на Душан Керкез допуснаха грешка в средата на терена, а полският тим се възползва по най-добрия начин, реализирайки трети гол във вратата на Кайзер. В прегръдките на своите съотборници отново попадна Себастиан Мушолик.

Към края на първата част "канарчетата" допуснаха нова грешка в защита и само добрата намеса на Даниел Кайзер предотврати четвърто попадение.

Ботев (Пловдив) започна по-активно след почивката и това даде резултат в 59-ата минута, когато Фаустас Степонавичюс се разписа с фантастичен удар от далечно разстояние, който остави безпомощен противниковия вратар - 1:3.

В 65-ата минута Гурник върна преднината си от три попадения. Пьотр Кравчик бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата и преодоля Стефан Смъркалев, който пък можеше да се намеси по-добре в тази ситуация.

Малко след това "жълто-черните" реализираха втори гол. Мартин Секулич и Степонавичюс взаимодействаха добре пред наказателното поле, а последният стреля силно в близкия ъгъл и реализира втория си гол.

В 75-ата минута Джон Емануел позволи топката да му бъде отнета в опасна зона, но този път поляците не успяха да накажат грешката в защитата на пловдивчани.

Четири по-късно Степонавичюс беше близо до това да оформи своя хеттрик, но изстрелът му около дузпата срещна десния страничен стълб.

В заключителните минути на редовното време Красиан Колев стреля директно от фал, но стражът на Гурник внимаваше и отрази удара. При отбитата топка се получи разбъркване, а футболистите Керкез изявиха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия.

Минута преди края на срещата Мартин Секулич изведе Красиан Колев на отлична стрелкова позиция и полузащитникът се разписа за 3:4.

В оставащото време Стефан Смъркалев се отличи с много добро спасяване и по този начин запази резултатът непроменен.

БОТЕВ 3:4 ГУРНИК

0:1 Себастиан Мушолик (9)
0:2 Адриан Капралик (12)
0:3 Себастиан Мушолик (29)
1:3 Фаустас Степонавичюс (59)
1:4 Пьотр Кравчик (65)
2:4 Фаустас Степонавичюс (68)
3:4 Красиан Колев (89)

Стартови състави:

БОТЕВ: 22. Даниел Кайзер, 15. Джеймс Ето'о, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 10. Ивелин Попов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 6. Дилан Мертенс, 16. Самуел Акере, 31. Уме Емануел, 93. Георги Николов

ГУРНИК: 1. Даниел Биелица, 2. Борис Секулич, 6. Дамиан Расак, 7. Адриан Капралик, 9. Себастиан Мушолик, 10. Лукас Подолски, 11. Лоурънс Енали, 25. Майкъл Сиплак, 26. Рафал Яницки, 27. Доминик Шала, 55. Саймън Круз