Ботев (Пловдив) и Марица не се победиха в контрола

Отборите на Ботев (Пловдив) и Марица завършиха при резултат 2:2 в контролна среща, която се проведе в "Коматево". Попаденията в проверката реализираха Янко Ангелов (27), Веселин Марчев (36), Мартин Секулич (40) и Дилан Мертенс (72).

Първата много интересна ситуация в проверката дойде в 9-ата минута, когато Ивелин Попов намери майсторски Мартин Секулич, но нападателят не успя да засече топката.

В 22-ата минута Станислав Маламов изпълни страхотен пряк свободен удар, но младият страж на "канарчетата" Стефан Смъркалев се намеси на ниво, избивайки кълбото в корнер.

"Пиратите" продължиха с добрата си игра и логичното се случи в 27-ата минута, когато новото попълнение на тима Янко Ангелов се разписа с удар с левия крак от точката на дузпата.

В 36-ата минута Марица стигна до втори гол в контролата. Крайният бранител Свилен Щерев центрира в наказателното поле към опитния Веселин Марчев, който с глава матира Стефан Смъркалев

Четири минути по-късно футболистите на Душан Керкез върнаха едно попадение. В автор на гола се превърна Мартин Секулич, който се разписа след центриране по земя от Папазов.

През втората част темпото падна драстично, като чак в 67-ата минута Фаустас Степонавичюс получи възможност да се разпише, но ударът му премина на сантиметри от целта.

В 72-ата минута "канарчетата" изравниха резултата, след като нидерландският халф Дилан Мертенс наказа стража на Марица с перфектен удар от далечна дистанция.

До края на срещата нямаше други интересни положения и логично проверката завърши без победител.

БОТЕВ (ПЛОДВИВ) - МАРИЦА 2:2

0:1 Янко Ангелов (27)
0:2 Веселин Марчев (36)
1:2 Мартин Секулич (40)
2:2 Дилан Мертенс (72)

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): 77. Смъркалев, 15. Ето’о, 18. Папазов, 79. Черноев, 42. Видолов, 10. Попов, 20. Перера, 30. Балтанов, 17. Минков, 45. Павлов, 9. Секулич

Марица: 86. Николов, 5. Аврамов, 4. Ташолов, 23. Джеймс, 28. Щерев, 29. Ангелов, 21. Маламов, 17. Домовчийски, 10. Марчев, 24. Дейвид, 18. Трифонов

Снимки: Startphoto