Карабах спечели срещу Хекен и ще играе в Лига Европа и напролет

Карабах постигна целта си и след победа с 2:1 над Хекен в последния двубой си осигури място в следващата фаза на Лига Европа. Двете попадения за домакините паднаха през първата част чрез Леандро Андраде (1’) и Ясин Бензия (45’), а Бадави Гусейнов (90’) си отбеляза автогол в края на срещата. Домакините останаха с човек по-малко в 56-ата минута, но все пак успяха да задържат преднината си.

Домакините се възползваха още в първата минута от огромна грешка на вратаря на гостите, който прати топката в краката на Андраде, а халфът от Кабо Верде влезе в наказателното поле и вкара. Ясин Бензия в добавеното време на втората част вкара красив втори гол и успокои своите съотборници. Двата тима не създадоха нещо по-сериозно през втората част, особено след изгонването на Марко Вешович, когато играчите на Курбан Курбанов искаха да завършат срещата. Играчите на Хекен все пак се добраха до почетно попадение след автогола на Гусейнов, но това сложи точка на спора.

Така Карабах зае второ място в подреждането на група H и ще играе в Лига Европа и напролет. Хекен пък завърши безславно кампанията си в турнира с шест поредни загуби.