Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Дубълът на ЦСКА 1948 се върна към победите срещу 10 от Дунав (Русе)

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 се наложи над Дунав (Русе) с 3:0 в среща от 20-ия кръг на Втора лига, играна на стадион "Царско село" в столицата. "Червените" се разписаха веднъж преди почивката, а през второто полувреме паднаха още два гола за крайния успех.

По този начин тимът на Валентин Илиев прекъсна серията си от четири поредни шампионатни мача без победа и се изкачи на 9-о място във временното класиране с 27 точки. За Дунав пък това е трето последователно поражение в първенството, с което отборът отстъпва една позиция и вече е 11-и.

Домакините започнаха двубоя по-добре и откриха резултата в 16-ата минута. Мариян Тонев стреля по земя от пряк свободен удар. Първоначално вратарят на "драконите" изби топката, но Росен Божинов дебнеше наблизо и не сбърка при добавката.

Постепенно Дунав взе инициативата, но така и не успя да затрудни противниковия страж. В 54-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Калин Георгиев получи втори жълт картон.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Само 120 секунди по-късно ЦСКА 1948 II удвои преднината си. Трима футболисти на "червените" излязоха на изгодна позиция, комбинираха помежду си, а Кристиян Бойчев отправи изстрел. Даниел Николов отрази първия удар, но кълбото отново попадна в краката на Бойчев, който покачи на 2:0.

В 83-ата минута Мартин Атанасов оформи класическия резултат със силен шут от 25 метра. До края на срещата нямаше други попадения и столичният тим добави три точки към актива си.