Янтра удари Спартак (Вн) - бивш нападател на ЦСКА - София антигерой, "соколите" реват за дузпа

Янтра победи с 2:1 Спартак (Варна) в среща от ХХ кръг на Втора лига. Иван Василев откри с удар отблизо в петата минута, а Цветелин Радев удвои резултата скоро след това. В началото на второто полувреме Виктор Митев намали резултата с удар от малък ъгъл, а скоро след това Ахмед Ахмедов пропусна дузпа за "соколите" В средата на втората част бившият футболист на ЦСКА - София беше изгонен от игра за втори жълт картон, а в последните минути гостите от Варна имаха претенции за втора дузпа, но този път реферът замълча.

Отборът на Велислав Вуцов започна много силно и до десетата минута вече водеше с 2:0. В петата минута Иван Василев се възползва от грешка в отбраната на "соколите" и отблизо даде аванс на габровския тим.

Веднага след това вратарят на гостите Георги Георгиев спаси втори гол, но такъв в крайна сметка падна в деветата минута. Тогава Цветелин Радев засече центриране отдясно и резултатът набъбна в полза на Янтра - 2:0 за хората на Вуцов.

Второто полувреме предложи драматични моменти, за кратък период от време. В 47-ата минута Виктор Митев получи пас наляво от Даниел Начев, последва удар от много малък ъгъл, което явно изненада вратаря Християн Василев - гол за "соколите".

Стражът на домакините обаче се реабилитира за грешката си след три минути. Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на Хебър и главният съдия Ивайло Ненков посочи спорно бялата точка. Зад топката застана Ахмедов, който шутира в долния ляв ъгъл, но Християн Василев спаси и попречи резултатът да бъде изравнен.

В 72-ата минута Ахмедов си изпроси втори жълт картон, тръгвайки да се разправя при спорна ситуация, което се видя достатъчно на рефера да го изгони от игра. Бившият нападател на Дунав и ЦСКА - София прие с нерви ситуацията и продължи да беснее по адрес на съдията, дори когато вече не беше на игрището.

В 85-ата минута на терена отново стана напечено - груба грешка на вратаря Християн Василев позволи на Мехмед Сабри да се откъсне зад неговия гръб, след което стражът повали крилото на Спартак. Съдията обаче прецени, че няма нарушение, а бурното несъгласие с това на скамейката на гостите, донесе жълт картон на наставник Васил Петров.