"Шоколадите" си подсладиха празниците с успех над Марица

Спортист завърши 2023 година с победа, като се справи със съпротивата на Марица Пловдив с 1:0. Единственият гол в мача падна в 76-ата минута, когато Радослав Живков от малък ъгъл матира пловдивчани. Момчетата на Георги Чиликов имаха шансове и за втори гол, но не успяха да „затворят“ мача по-рано, но в крайна сметка триумфираха. Само в рамките на 60 секунди, между 11-ата и 12-ата минута, футболистите на Спортист създадоха 3 чисти голови положения. Първо след центриране от ъглов удар Маджаров засече топката, която бе избита в последния момент, до нея стигна футболист на Спортист, който върна към Тасков. Той центрира в наказателното поле и Лионел Самба от няколко метра засече с пета, но Начев изби.

След последвалото разиграване и отново вкарване на топката в наказателното поле тя попадна у Калоян Стефанов, който нанесе мощен диагонален удар, но уцели левия стълб на вратата. В 15-ата минута Станислав Маламов от Марица стреля от дистанция, но шутът попадна в ръцете на Ивайло Василев. След 3 минути игра футболистите на Марица стигнаха до чисто голово положение. Станислав Маламов проби отляво и пусна топката в наказателното поле, където Веселин Марчев засече от движение, но Ивайло Василев се справи блестящо и спаси. В 27-ата минута гостите изпълниха добре пряк свободен удар. Станислав Маламов стреля, но Ивайло Василев изби в корнер. Домакините осъществиха повече опасни атаки, но не успяха да отбележат. Гостите стигнаха добра възможност в 40-ата минута, когато, след центриране отляво, Георги Трифонов стреля с глава, но не уцели вратата.

В началото на второто полувреме Антон Иванов стреля опасно, но топката се удари в защитник и излезе в корнер. В 55-ата минута Антон Иванов направи много хубав рейд в наказателното поле, където преодоля няколко футболисти на Марица, но стреля в аут. Минута по-късно Светослав Диков стреля от границата на наказателното поле, но Начев изби. В 76-ата минута Спортист поведе. След добра изградена атака Радослав Живков получи топката влезе отляво в наказателното поле и от много малък ъгъл успя да вкара топката в мрежата на гостите – 1:0. Две минути по-късно Спортист можеше да затвори мача. При много добра бърза контраатака топката бе подадена към Светослав Диков, който чукна към Радослав Живков и той насочи топката към вратата, но Начев успя да реагира и спаси. В 82-ата минута „шоколадите“ създадоха още една добра възможност. След центриране от ъглов удар Светослав Диков свали топката с глава към Павлин Чиликов, който стреля от движение, но не уцели вратата. Гостите пропуснаха златен шанс да изравнят в последната минута. При една изписана топката Ивайло Василев не се намеси добре, топката стигна до Георги Трифонов, който не уцели празната врата и би в аут.