Филип Кръстев и Лос Анджелис загубиха финала в МЛС

Отборът на ФК Лос Анджелис, където се състезава българинът Филип Кръстев, загуби с 1:2 срещу тима на Кълъмбъс Крю във финалния мач на американската Мейджър Лийг Сокър.

Кръстев и компания изостанаха рано в мача с два гола след попаденията на Хуан Ернандес и Яв Йебоа (37'), като до края съумяха само да върнат интригата благодарение на Денис Буанга (74'), но не съумяха да се разпишат за втори път и да пратят двубоя в продължения.

Филип Кръстев не попадна в стартовите 11 и той започна срещата от пейката. Той влезе в игра около четвърт час преди края на редовното време в 76-ата минута само две минути след като Денис Буанга бе намалил изоставането на ФК Лос Анджелис.

Българинът се появи на мястото на халфа Келин Акоста, но за съжаление не успя да се замеси в нито едно интересно положение до края на срещата.

Така шампионската титла отиде за тима на Кълъмбъс Крю, който триумфира в МЛС за трети път след 2008 г. и 2020 г.