Лудогорец не се затрудни с Ботев (Враца) и заби пет гола

Лудогорец разби с 5:0 Ботев (Враца) в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Якуб Пьотровски заби два гола, а по един добавиха Квадво Дуа, Матиас Тисера и Тодор Неделев. "Орлите" нямаха особени проблеми със съперника и победиха без особено напрежение. Гостите не успяха да направят нещо особено, за да се противопоставят на разградчани, като успяха да задържат пасива си до един гол през първата част, но след почивката рухнаха под натиска на домакините.

С победата си днес Лудогорец събра 39 точки и вече е на три от лидерите Черно море и ЦСКА - София. Играчите на Георги Дерменджиев обаче са с мач по-малко и могат да се изравнят на върха с “моряците” и “червените”.

Мачът започна с натиск на домакините, но без особени положения пред вратата на Федерико Бариос. Все пак в 20-ата минута "орлите" откриха резултата. Квадво Дуа получи топката зад защитата от Бърнард Текпетей и след като напредна към вратарят със силен шут го преодоля.

През следващите минути до края на първата част не се стигна до чисти голови положения пред нито една от двете врати, въпреки че и двата тима имаха няколко интересни атаки.

Десетина минути след подновяването на играта Лудогорец удвои преднината си. Тодор Неделев центрира от ъглов удар и Якуб Пьотровски засече топката в мрежата за 2:0.

Три минути по-късно отново полякът бе точен. Полузащитникът простреля стража с удар от границата на наказателното поле.

В 74-ата минута дойде и четвъртото попадение в полза на домакините. Многоходова акция позволи на Неделев да изведе Матиас Тисера на чиста позиция, който хладнокръвно реализира.

Две минути преди последния съдийски сигнал Неделев се разписа с хубав далечен удар с левия крак, с което оформи и крайното 5:0.

ЛУДОГОРЕЦ 5:0 БОТЕВ (ВРАЦА)