Сръбско дуо отдалечи Кристиано Роналдо от титлата

Ал-Хилал разгроми с 3:0 Ал-Насър в сблъсъка между двата най-силни отбора в Саудитска Арабия. Два гола на Александър Митрович и попадение на Сергей Милинкович-Савич донесоха убедителния успех на домакините, които вече имат аванс от 7 точки пред тима на Кристиано Роналдо на върха в класирането.

Мачът беше изпълнен със спорни съдийски отсъждания, а от лагера на гостите със сигурност имат основания да се чувстват ощетени. Най-сериозните претенции на Ал-Насър са за отменения гол на Роналдо при 0:1. Португалецът прати топката във вратата със свирепо воле, но страничният рефер вдигна флага за засада.

Повторенията по никакъв начин не убедиха, че Роналдо е бил в нередовна позиция. Още по-странното е, че телевизията, която излъчваше мача, веднага премахна стопкадъра, от който се виждаше, че бранител на Ал-Хилал покрива португалеца. Самият Кристиано реагира иронично на ситуацията.

Преди почивката звездата на Ал-Насър се сдърпа с Али Ал Болеахи от домакините. Защитникът на Ал-Хилал се приближи до Роналдо и започна да му говори на висок тон, на което Кристиано отговори с жест, демонстриращ, че не чува какво му казва Ал Болеахи.

В 37-ата минута левият бек на Ал-Насър Алекс Телеш се контузи и бе заменен от Айман Яхия. Краят на полувремето дойде при нулево равенство, а при излизането си от терена Роналдо изпрати въздушна целувка на противниковите фенове. Сериозните неприятности за неговия отбор обаче тепърва предстояха.

В 64-ата минута Сергей Милинкович-Савич засече с глава центриране от десния фланг и даде преднина на Ал-Хилал. Малко след това дойде и спорно отмененият гол на Кристиано Роналдо.

В 85-ата минута от Ал-Насър поискаха дузпа, след като вратарят на Ал-Хилал Ясин Буну повали Роналдо при единоборство във въздуха. Мароканският национал боксира топката и същесвременно прати на земята Кристиано, но реферът не посочи бялата точка. Португалецът отново показа с жестове, че не е съгласен.

Интригата окончателно изчезна в 90-ата минута, когато Митрович вкара втори гол за Ал-Хилал. Сръбският нападател се разписа с глава след центриране от корнер, но останаха съмнения, че преди да нанесе удара, изблъсква Кристиано Роналдо.

Отново Митрович оформи крайния резултат в добавеното време. Бившият стрелец на Фулъм вече има 13 гола попадения през сезона и е втори при голмайсторите в СПЛ след Роналдо, който има 15 точни изстрела.

Малко преди последния съдийси сигнал Ал Болеахи получи червен картон. Това оабче не помрачи радостта на футболистите на Жорже жезус, които са в серия от 13 поредни победи във всички турнири.

Ал-Хилал събра 41 точки, а Ал-Насър е втори в класирането с 34. Топ 4 допълват Ал-Ахли и Ал-Итихад.