Бензема вкара и се контузи при победа на Ал-Итихад

Ал-Итихад постигна победа с 4:2 в домакинството си на Ал-Халеей от 15-ия кръг в първенството на Саудитска Арабия. Звездата на тима Карим Бензема вкара единия от головете в двубоя, но лошата новина е, че се контузи и напусна принудително мача.

Ал-Итихад поведе чрез Игор Коронадо в 9-ата минута. Бензема направи страхотен пробив в наказателното поле и подаде към бразилеца, който отблизо реализира за 1:0.

В 29-ата минута домакините си спечелиха дузпа, а Бензема бе точен за 2:0. Десет минути по-късно обаче той напусна терена принудително, като се държеше за гърба.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 45-ата минута гостите върнаха един гол също от дузпа, реализирана от Халед Нарей.

Съдията отсъди и трета дузпа в мача и втора за домакините в 64-тата минута, а Абдерразах Хамдалах вкара от бялата точка за 3:1.

Закария Ал Хаусауи докара нещата до 4:1 в 74-тата минута след страхотен самостоятелен пробив.

В 90-ата минута Ал-Халеей направи загубата си по-почетна чрез Фуаз Алтриес, който вкара с красив изстрел от воле.

След този успех Ал-Итихад събра актив от 28 точки и излезе на 4-тото място в класирането. Ал-Халеей заема 14-тата позиция с 13 точки в актива си.