Ал-Насър продължава преследването с Ал-Хилал, този път Роналдо не се разписа

Тимът на Кристиано Роналдо - Ал-Насър надделя с 3:1 в гостуването си на Ал-Фейха в мач от 11-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. С две попадения се отличи Андерсон Талиска (50’, 61’), а Отавио (74’) добави още един гол. Този път португалската звезда не успя да се разпише, но записа асистенция за първия гол в двубоя. За домакините пък точен бе Хюсеин Ал Шуваиш (66’).

Рецитал на Кристиано Роналдо запази стопроцентовия актив на Ал-Насър

Двата тима изиграха много спокойно първо полувреме, което не предложи нещо особено на публиката, като бяха запазили всичко по-интересно и цели четири попадения за след почивката. Старт на шоуто през втората част даде Талиска, който взаимодейства по отличен начин с Кристиано Роналдо, като бразилецът се озова в чиста позиция и реализира за 0:1.

В 56-ата минута Садио Мане реализира второ попадение за столичани, но то бе отменено поради засада. Нови пет минути по-късно обаче удвояването на преднината за гостите вече бе факт, след като Алекс Телеш достави отлично центриране и Андерсон Таликс реализира с глава втория си гол.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Натискът на възпитаниците на Луиш Кастро продължи и отново Садио Мане отправи хубав удар, но този път Владимир Стойкович успя да отрази. В 66-ата минута обаче Абделхамид Сабири центрира от наказателното поле в пеналта, а там Хюсеин Ал Шуваиш намали изоставането на своя тим. Това обаче сякаш не се превърна в проблем за гостите от Ал-Насър, които още в 74-ата минута си върнаха преднината от две попадение чрез Отавио, който се възползва от пас на Абдулмаджид Ал Сулайхим и с плътен удар реализира за 1:3, което се оказа и крайния резултат в двубоя.

С тази победа Кристиано Роналдо и компания вече имат 25точки и са на второ място в класирането с 25 точки. Пред тях е само шампионът Ал-Хилал, който все още няма загуба от началото на сезона и има 29 точки.

Снимки: Gettyimages